Nábytok

Vo svete bývania je kladený dôraz predovšetkým na minimalizmus, aj tak sa však bez niektorých prvkov nezaobídete. Vstavané skrine na chodbách síce poskytnú dostatok úložného priestoru, však komoda príjemne zútulní spálňu a konferenčný stolík nesmie chýbať v obývacej izbe.

Moderný nábytok do každej miestnosti

Aj v moderných interiéroch sa vyníma drevený nábytok, pričom dizajn jednotlivých prvkov by mal ladiť, aby neboli ovplyvňovaní chaoticky a gýčovito. Drevo je materiál, ktorý sa v nábytkárskom priemysle používa po stáročia. Vyznačuje sa totiž nenapodobiteľnými vlastnosťami, teda odolnosťou, prirodzeným vzhľadom a stabilitou. Lacný nábytok býva vyrobený väčšinou z drevotrieskových dosiek, ktoré však vydržia dlhé roky. Pri nábytku z masívu je cena vyššia.

Komoda môže stať kdekoľvek

Komody nadchnú predovšetkým svojou variabilitou. Vynímajú sa v obývacej izbe, na chodbe, ale aj v spálni. Slúži na uloženie spodnej bielizne, ba dokonca dokumentov. Pri výbere komody sú dôležité parametre ako hĺbka, výška a šírka.

Zatiaľ čo niektoré komody disponujú iba zásuvkami, iné ponúkajú kombináciu políc, zásuviek a skriniek. Zásuvková komoda je vhodnou voľbou do spálne, predsiene a na chodbu. Kombinovaná varianta uspeje zase v obývacej izbe namiesto baru a v detskej izbe pre uloženie hračiek.

Lacné komody uspokojí svojou cenou, často aj vzhľadom, avšak nie sú tým pravým orechovým pre náročných jedincov. Vysoké požiadavky na dizajn a precíznosť spracovania spĺňajú predovšetkým masívne komody, pri ktorých je však aj obstarávacia cena oveľa vyššia. Preto je potrebné ujasniť si priority.

Komoda na uschovanie oblečenia často nestačí, a preto by ju mala dopĺňať ešte šatníková skriňa, ktorá vzhľadovo ladí s komodou. V neposlednom rade poslúži komoda aj ako nábytok do predsiene.

Rozkladacie pohovky i do izby pre hostí

Dominujúcim prvkom obývacej izby je jednoznačne sedačka. Obľúbenosti sa tešia predovšetkým rohová sedačka, pretože poskytuje viac miesta na sedenie. V menších dvojizbových bytoch a garsónkach je žiaduca rozkladacia pohovka pre každodenné spanie. Počas dňa totiž poslúži na sedenie, v noci zase na spanie. Obývací priestor sa tak s príchodom neskorých hodín mení na spálňu.

U rozkladacie pohovky je potrebné sa zamerať na konštrukciu rozkladacieho mechanizmu aj na celkovú konštrukciu samotnej pohovky. Nevhodné sú konštrukcie z vystuženého papiera a drevotriesky, je lepšie siahnuť skôr po kvalitnom masívu, prípadne odolnom kovu.

V naozaj veľkých obývacích izbách sa bude vynímať súprava v tvare písmena U. Doplniť sa dá o praktický taburet.

Čo sa vzhľadu týka, pohovky a sedačky je často možné prispôsobiť svojim predstavám voľbou konkrétnej látky. Výrobcovia a predajcovia majú v ponuke pestrú paletu vzorníkov.

Kúpeľňový nábytok odoláva vlhkému prostrediu

Aj v miniatúrnych kúpeľniach je dobré mať nejaký úložný priestor, kam sa uschovajú čistiace prostriedky a prípravky, prípadne kozmetika. Kúpeľňový nábytok by mal byť odolný voči vlhkosti, pretože jej bude vystavovaný prakticky neustále. Ideálnou voľbou sú skrinky pod umývadlo, prípadne kombinácia zrkadla a skrinky.

Záhrada ponúkne príjemné posedenie

V letnom období je záhrada veľmi využívaná, a preto je predovšetkým pred letnou sezónou záujem o ratanový nábytok. Vyrobený je z kvalitného umelého ratanu, ktorý vydrží dlhé roky. Navyše je odolný voči UV žiareniu a nepriazni počasia. Stačí len zožať polstrovanie a záhradný nábytok ponechať pod altánkom či na terase. Vôbec mu nevadí voda, sneh či slnko.

Ak hľadáte lacný nábytok, využite náš porovnávač nábytku a dekorácií. Súčasťou nášho portálu je aj magazín, kde nájdete zaujímavé články o nábytku. Pustite sa teda do zariaďovaní interiéru.

Skryť popis