Obývacie steny

V kategórii obývacie steny nájdete množstvo štýlových a dizajnových obývacích zostáv, stien či setov, alebo samostatné kusy nábytku. Dnes už nie je pravidlom, že obývacia stena je jeden veľký kus nábytku, ktorý zatieni celú stenu, môžete si byvrat veľa variantov nábytku, ktorý je zároveň variabilný a dá sa jednoducho presúvať a meniť. Ak vás zaujíma, ako si vybrať ideálny obývaciu stenu práve pre vás, pokračujte v čítaní.

Pred výberom obývacie steny si dobre rozmyslite, čo všetko budete do nej chcieť vkladať. Obrázky, dekorácie, kvety, knihy ... podľa toho, aké množstvo vecí na uloženie budete mať, zvolíte tiež veľkosť zostavy. Niekomu stačí len televízny stolík, niekto potrebuje niekoľko skriniek aj políc. Na čo ďalšieho myslieť pri výbere?

Variabilita

Variabilita je veľmi dôležitým parametrom obývacie steny. Nielen že môžete skrinky kombinovať s vitrínami, knižnicami či policami, ale tiež nie je určené, kde presne majú svoje miesto, jeslti v pravo alebo vľavo, je to vždy na vás. Zároveň, ak chcete niektoré z kusov vymeniť, dnes to už nebude problém, v podobnom či rovnakom dekore nájdete veľa rôznych ďalších skriniek a kusov nábytku na výber.

Materiál

Voľba materiálu je tiež dôležitá. Ovplyvňuje nielen vzhľad, ale predovšetkým životnosť zostavy.

Masív - masív je tým najkvalitnejším materiálom, ktorý má zároveň dlho životnosť a úžasný vzhľad. Medzi jeho nevýhody patrí cena a hmotnosť

Dyha - plá dreva lepený na drevotrieskovú dosku. Je to skvelá alternatíva masívu. Dyha je pevná, pekná a stojí menej ako masív.

Drevotrieska - drevotrieska je kompromis medzi kvalitou a cenou. Vyzerá skvele, má aj akúsi životnosť a zároveň nestojí moc

Lamino - lamino je odolný materiál, skladajúci sa z lepené drevotriesky, ktorá je polepená papierom s dekorom. Je to materiál odolný proti poškriabaniu, lámaniu či vlhnutie

Design

Dizajn je hlavne o vkuse každého, avšak je potrebné myslieť na to, aby aj obývacia stena ladila so zvyškom nábytku v miestnosti. Preto vyberajte podľa nábytku, ktorý už máte, alebo ak vyberáte celý nový obývačka, vyberajte všetko dohromady, tak aby všetko ladilo.

Rozmery

Nezabudnite si všetko poriadne zmerať tak, aby všetko zapadlo a sedelo. Zároveň tiež myslite na to, koľko veci budete ukladať do políc či skriniek, či tieto kusy nábytku majú dostatočnú nosnosť pre vaše využitie. Tiež je potrebné brať do úvahy hmostnosť jednotlivých kusov nábytku, nielen kvôli manipulácii, ale tiež aby vaše steny tieto kusy nábytku udržali.

Skryť popis