Nábytok RACEMASTER®

Vo svete bývania je kladený dôraz predovšetkým na minimalizmus, aj tak sa však bez niektorých prvkov nezaobídete. Vstavané skrine na chodbách síce poskytnú dostatok úložného priestoru, však komoda príjemne zútulní spálňu a konferenčný stolík nesmie chýbať v obývacej izbe.

Moderný nábytok do každej miestnosti

Aj v moderných interiéroch sa vyníma drevený nábytok, pričom dizajn jednotlivých prvkov by mal ladiť, aby neboli ovplyvňovaní chaoticky a gýčovito. Drevo je materiál, ktorý sa v nábytkárskom priemysle používa po stáročia. Vyznačuje sa totiž nenapodobiteľnými vlastnosťami, teda odolnosťou, prirodzeným vzhľadom a stabilitou. Lacný nábytok býva vyrobený väčšinou z drevotrieskových dosiek, ktoré však vydržia dlhé roky. Pri nábytku z masívu je cena vyššia.

Komoda môže stať kdekoľvek

Komody nadchnú predovšetkým svojou variabilitou. Vynímajú sa v obývacej izbe, na chodbe, ale aj v spálni. Slúži na uloženie spodnej bielizne, ba dokonca dokumentov. Pri výbere komody sú dôležité parametre ako hĺbka, výška a šírka.

Zatiaľ čo niektoré komody disponujú iba zásuvkami, iné ponúkajú kombináciu políc, zásuviek a skriniek. Zásuvková komoda je vhodnou voľbou do spálne, predsiene a na chodbu. Kombinovaná varianta uspeje zase v obývacej izbe namiesto baru a v detskej izbe pre uloženie hračiek.

Lacné komody uspokojí svojou cenou, často aj vzhľadom, avšak nie sú tým pravým orechovým pre náročných jedincov. Vysoké požiadavky na dizajn a precíznosť spracovania spĺňajú predovšetkým masívne komody, pri ktorých je však aj obstarávacia cena oveľa vyššia. Preto je potrebné ujasniť si priority.

Komoda na uschovanie oblečenia často nestačí, a preto by ju mala dopĺňať ešte šatníková skriňa, ktorá vzhľadovo ladí s komodou. V neposlednom rade poslúži komoda aj ako nábytok do predsiene.

Rozkladacie pohovky i do izby pre hostí

Dominujúcim prvkom obývacej izby je jednoznačne sedačka. Obľúbenosti sa tešia predovšetkým rohová sedačka, pretože poskytuje viac miesta na sedenie. V menších dvojizbových bytoch a garsónkach je žiaduca rozkladacia pohovka pre každodenné spanie. Počas dňa totiž poslúži na sedenie, v noci zase na spanie. Obývací priestor sa tak s príchodom neskorých hodín mení na spálňu.

U rozkladacie pohovky je potrebné sa zamerať na konštrukciu rozkladacieho mechanizmu aj na celkovú konštrukciu samotnej pohovky. Nevhodné sú konštrukcie z vystuženého papiera a drevotriesky, je lepšie siahnuť skôr po kvalitnom masívu, prípadne odolnom kovu.

V naozaj veľkých obývacích izbách sa bude vynímať súprava v tvare písmena U. Doplniť sa dá o praktický taburet.

Čo sa vzhľadu týka, pohovky a sedačky je často možné prispôsobiť svojim predstavám voľbou konkrétnej látky. Výrobcovia a predajcovia majú v ponuke pestrú paletu vzorníkov.

Kúpeľňový nábytok odoláva vlhkému prostrediu

Aj v miniatúrnych kúpeľniach je dobré mať nejaký úložný priestor, kam sa uschovajú čistiace prostriedky a prípravky, prípadne kozmetika. Kúpeľňový nábytok by mal byť odolný voči vlhkosti, pretože jej bude vystavovaný prakticky neustále. Ideálnou voľbou sú skrinky pod umývadlo, prípadne kombinácia zrkadla a skrinky.

Záhrada ponúkne príjemné posedenie

V letnom období je záhrada veľmi využívaná, a preto je predovšetkým pred letnou sezónou záujem o ratanový nábytok. Vyrobený je z kvalitného umelého ratanu, ktorý vydrží dlhé roky. Navyše je odolný voči UV žiareniu a nepriazni počasia. Stačí len zožať polstrovanie a záhradný nábytok ponechať pod altánkom či na terase. Vôbec mu nevadí voda, sneh či slnko.

Ak hľadáte lacný nábytok, využite náš porovnávač nábytku a dekorácií. Súčasťou nášho portálu je aj magazín, kde nájdete zaujímavé články o nábytku. Pustite sa teda do zariaďovaní interiéru.

Skryť popis