Stolovanie

V kategórii stolovanie nájdete stolný riad všetkého druhu. Od tanierov cez misy až k veľkým jedálenským sadám. Výber jedálenských setov niekedy býva náročný a keď si neviete rady ako na to, pokračujte v čítaní.

Jedálenský súpravu nalznete v úplne každej domácnosti, rozdiel je však v počte kusov takej súpravy, ale predovšetkým sa líšia podľa materiálu z ktorého je a alebo dizajnom. Ako si vybrať ideálnu súpravu a na čo sa pred výberom zamerať? Tu som Vás zhrnula pár základných informácií, avšak ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si článok "Ako vybrať jedálenskú súpravu?".

Prejsť na článok "Ako vybrať jedálenskú súpravu?" »

Príležitosť

Výber jedálneho setu tiež závisí na tom, pri akej príležitosti ho budete využívať. Najčastejšie je to každodenné využitie, niekedy však slávnostné a alebo sety pr o deti.

Materiál

Riad je vyrábané z mnohých druhov materiálov ako napr. Keramika, porcelán, sklo, kamenina a iné.

Design

Dizajn riadu úzko súvisí s vkusom každého. Niekto má rád obyčajné jednofarebné klasické riadu, niekto zas imitácia kameňov na servírovanie.

Obsah súpravy

Každá jedálenská súprava má iný počet kusov riadu a tiež druhov. Niektoré sady majú viac servírovacieho riadu, iné zase čajového. Je potrebné si pred kúpu naozaj dobre prečítať, čo sada obsahuje, aby ste neboli prekvapení.

Skryť popis