Skladovanie a prenos potravín

V kategorii Skladovanie a prenos potravin naleznete vše co potřebujete ke skladování a přenos potravin. Pokud vás zajímají tipy, jak ideálně skladovat potraviny, pokračujte ve čtění. 

Takmer všetkým sa stáva, že vyhadzuje prejdenej potraviny, ktoré boli doma uskladnené niekde vzadu v poličkách a zabudlo sa na ne. Tiež sa často stáva, že múky a korenia a iné sypké potraviny sú napady mole a alebo inými parazitmi. Zároveň tiež býva vo špajzce dosť často neporiadok a my sa tak nevyznáme čo kde máme a zbytočne potom nakupujeme nové a nové potraviny. Chytré a správne skladovanie potravín vám šetrí nielen čas pri ich hľadaní, ale hlavne peniaze.

Ak sa chcete dozvedieť pár rád a tipov ako si zorganizovať špíz, prečítajte si článok "Ako zorganizovať špíz", alebo pokračujte v čítaní a pár tipov sa dozviete nižšie.

Ako si zorganizovať špajzu »,

Ako potraviny skladovať?

Základným pravidlom je, že všetko čo je sypké a otvorte to, je nutné to ihneď presypať do dózy s uzatvárateľným vekom. Napr. múky, korenia a pod. Pretože práve toto sú tie najčastejšie potraviny, ktoré priťahujú háveď, ktorá sa v nich potom množia.

Medzi ďalšie super organizéry, ktoré môžete do svojej špajze využiť sú debničky a vrecká. Do debničiek si môžete uložiť takmer čokoľvek a do vreciek môžete uskladniť cibuľu zemiaky a iné potraviny, ktoré sa môžu po špajzde rozkotúľať a v plastových vreckách zapariť.

Aby vaše špíz zostala usporiadaná a vy ste nestratili prehľad o tom, čo v nej máte, odporúčam si ju zorganizovať podľa sektorov. Napr. múky a cukry, korenia, oleja a konzrevy. Proste rovnaké alebo podobné druhy potravín uskladňovať vedľa seba.

Zároveň je dôležité, aby ste vždy nové potraviny umiestňovali za tie, ktoré už vo špajzce máte. Tým si zaistíte, že vám žiadne neprejdú a nič nebudete musieť vyhadzovať.

Všetko čo pre organizáciu špajzu potrebujete nájdete v tejto kategórii.

Skryť popis