Posteľná bielizeň

V kategórii posteľná bliezeň nájdete všetok textil, ktorý potrebujete do spálne.

Často sa zapomá na to, že kvalitný spánok nezaručuje len správny výber postele a matracov, avšak medzi tie najdôležitejšie prvky pre kvalitný spánok patrí perina a vankúš, ktorých výber môže byť niekedy náročný, ale mali by ste si na ňom dať záležať. Dôležitý je aj výber obliečky.

Peřina a vankúš

U týchto lôžkovín je dôležitá hlavne výplň. Najčastejšie sa používa duté vlákno, mikrovlákno, perie a ďalšie ... Ak si neviete rady s výberom, odporúčam prečítať si článok "Ako správne vybrať vankúš a perinu?"

Ako si správne vybrať perinu a vankúš»

Obliečky

Obliečky je taktiež vyrábané z mnohých rôznych materiálov, preto je dôležité si vybrať to ideálne. Niektoré sú viac hrejivé, niektoré zase chladivé. Niektoré sú také, že ich musíte žehliť, niektoré zase nie. Medzi tie najčastejšie predávané patria: krepové, bavlnené, z mikrovlákna a saténové. Viac sa môžete dozvedieť v článku viz. vyššie "Ako správne vybrať vankúš a perinu".

Obliečky neplní len praktickú funkciu, ale zároveň si môžete vybrať také, ktoré ladia s miestnosti a doplňuje tak jej celkový dizajn a vzhľad.

Prikrývka

Posteľná prikrývka je skvelým pomocníkom, v prípade kedy máte doma posteľ, ktorú nepoužívate často a máte ju napríklad pre prípad návstevy obliečok. Prikrývka zabráni proti prášeniu na perinu a prípadným iným nečistotám. Zároveň môže byť skvelým dizajnovým doplnkom celej miestnosti.

Plachty

Plachty sú vyrábané z podobných materiálov ako obliečok. Ich výber záleží hlavne na vašich preferenciách a na tom, či máte radšej hrejivejšia či chladivejší prestieradlo. Samozrejme sa vyrýbá v rôznych veľkostiach podľa veľkosti matracov a postele.

Skryť popis