Jedálenské stoly

V kategórii jedálenské stoly nájdete jedálenský stola v mnohých prevedeniach, farbách, veľkostiach a z rôznych materiálov. Jedálenský stôl je srdcom mnohých domácností a preto je jeho výber dôležitý. Ak si neviete rady, ako vybrať ideálny stôl do jedálne práve pre vás, pokračujte v čítaní.

Jedálenský stôl je miestom, kde sa schádza ako celá rodina, tak priatelia. V dnešnej dobe je jedáleň prepojená s kuchyňou a obývačkou, teda často býva jedálenský stôl vyberaný v štýle miestností, tak aby zapadol do celkového dizajnu. Pri výbere jedálenského stola je potrebné sa zamerať na niekoľko parametrov a tými sú:

Veľkosť

Veľkosť jedálenského stola úzko súvisí s tým, koľko priestoru pre neho máte. Pri výbere však nezabudnite myslieť na to, že pri stole budú stáť ešte stoličky a pri odsúvanie a prisúvanie stoličiek od stola je potreba v okolí stola miesto navyše. Podľa toho, koľko miesta máte pre stôl a priestoru pre stoličky sa nakoniec rozhodnete, aký veľký stôl budete môcť kúpiť a pre koľko bude ľudí.

Materiál

Jedálenské stoly sú dnes vyrábané z niekoľkých druhov materiálu. Cena stola sa väčšinou odvíja hlavne od toho, z akého materiálu je vyrobený. Medzi najobľúbenejšie, cenovo dostupnejšie materiály stola patrí laminat a drevotrieska. Tieto stoly však nemajú takú životnosť ako napríklad stoly z masívu. Tie sú síce drahšie, ale sú doslova nesmrteľné. Teda výber materiálu nakoniec súvisí s tým, koľko financií chcete do jedálenského stola investovať.

Design

Design jedálenského stola je vyberaný vo väčšine prípadov podľa designu zvyšku miestností, v ktorých sa nachádza. Niekto rád ladia kuchyňa, obývačka a jedáleň ako celok, niekto zas v jedálni zvolí tak odlišný dizajn, že hoci jedáleň nie je od zvyšku miestnosti oddelená múrmi, tak napriek tomu sa z nej stane samostatná miestnosť, vďaka odlišnosti dizajnu. Konečný výber je vždy na preferenciách jedinca.

Ak sa však chcete dozvedieť viac, ako jedálenský stôl vybrať, prípadne ako k nemu vybrať stoličky, prečítajte si článok "Ako vybrať jedálenský stôl a stoličky".

Prejsť na článok "Ako vybrať jedálenský stôl a stoličky" »

Skryť popis