Jedálenské stoličky

V kategórii jedálenské stoličky nájdete neobmedzený výber jedálnych stoličiek, ktoré sa od seba líšia dizajnom, veľkosťami a materiálom, z ktorého sú vyrobené. Jedálenská stolička sa vyberajú prevažne podľa toho, k akému stolu budú patriť a zároveň v rovnakom dizajne ako zvyšok miestnosti. Ak vás zaujíma, ako si ideálnu jedálenské stoličky vybrať, pokračujte v čítaní.

Výber jedálenská stolička väčšinou závisí od toho, aký jedálenský stôl si vyberiete. Nielen že podľa stola vyberáte počet stoličiek, ale zároveň aj ich dizajn. Potom čo máte predstavu, ako stoličky môžu vyzerať začnete vyberať ich výšku, šírku, materiál a ďalšie parametre.

Rozmery stoličky

Pri výbere jedálenské stoličky k stolu je dôležité myslieť na výšku stola. Ak vyberiete stoličku moc vysokú, môže byť problém prisunúť sa k stolu, naopak keď vyberiete stoličku moc nízku, sedenie pri stole iste bude značne nepohodlné. Zároveň je potrebné myslieť na šírku stoličiek. Ak máte v pláne viac stoličiek vedľa seba, pre jistostu si ich zmerajte, či sa vám všetky k stolu vojdú.

Materiál

Materiál z ktorého stoličky sú je veľmi dôležitým parametrom výberu. Nielen pretože materál ovplyvňuje pohodlie stoličky, ale hlavne jej životnosť. Niektoré stoličky sú s polstrovaním, niektoré s koženým poťahom, niektoré sú celodrevené a mnoho ďalších.

Design

Design stoličky je zvolený podľa designu jedálenského stola a podľa designu okolitých miestností.

Ak sa chcete však dozvedieť o výbere jedálneho setu ešte viac, prečítajte si článok "Ako vybrať jedálenský stôl a stoličky".

Prejsť na článok "Ako vybrať jedálenský stôl a stoličky" »

Skryť popis