Dekorácie Möbelix

Dajte svojmu bývanie štýl a atmosféru vďaka dekoráciám. Dekorácie do bytu, do domu, ale aj dekorácie do záhrady by mali prinášať vždy zaujímavý wow efekt. Nájdite si kúsky, ktoré sa hodí práve k vášmu štýlu bývania, ale aj zaujímavé solitéry a dominanty, ktoré na seba budú strhávať pozornosť.

Nebojte sa dekorácií

Dekorácie nie sú len lapače prachu. Dávajú nášmu bývanie dizajn - a je jedno, či stojíme o ten minimalistický, umelecký či romantický. V žiadnom interiéri nechýba dekorácia na stenu. Kupujeme si veci, ktoré nás chytia za srdce, vytvoríme si k nim vzťah. Milovníci maček si svoj byt či dom vybaví tak, aby bol plný dekorácií práve s týmito zvieratami. Kto miluje autá, ten neodolá ich modelom ako dekoráciám. Práve vďaka dekoráciám máme obrovské možnosti, ako skrášľovať a vylepšovať naše bývanie.

Jarné dekorácie sa miešajú s veľkonočnými

Okrem trvalých dekorácií, ktoré máme v interiéri či v exteriéri, najčastejšie naše bývanie dekorujeme v súvislosti s ročným obdobím. Jarné dekorácie obvykle vynikajú symboly jari, ako je prebúdzajúcej sa príroda, rašiace obilie aj prvé kvitnúce cibuľoviny. Do toho nám ale zvyčajne vstúpi Veľká noc a veľkonočné dekorácie. Ide síce o pohyblivý sviatok, s jarou sa ale poväčšinou stretne. Pohanská Veľká noc majú symboliku úzko prepojenú s jarom a s vyháňaním zimy. Veľká noc je však predovšetkým kresťanským sviatkom, a tak sa aj táto symbolika do nášho zdobenia domovov zvyčajne premietne. Aj keď o dosť menej, než je tomu pri oslave kresťanských Vianoc.

Krásy jesene a Halloween

Jesenné dekorácie sú často DIY (do it yourself - urob si sám) produktom. To však neznamená, že k nim a k ich inštaláciu nepotrebujeme tie hotové. Či už ide o rôzne misy a misky na vystavenie jesenných plodov či krásnych listov, alebo napríklad o polotovary, pomocou ktorých vyrobíme jesenné vence. Do toho prichádza sviatok, ktorý je vlastne celý najmä o štylizáciu - sviatok prepletajúce sa s našimi dušičky, Halloween. U nás je slávime v podobe dvoch sviatkov. 31. 10. je to Halloween, teda sviatok mŕtvych po vzore anglosaských krajín, a o deň neskôr ide o sviatok, kedy vzdávame hold našim mŕtvym a svätým. Dekorácie Halloween sú dnes už rovnakou nevyhnutnosťou, ako sviečky na hroby blízkych. K Halloweenu parí predovšetkým tekvice, ale tiež rôzni netopiere, čierne mačky, čarodejnice a umrlci. Záleží len na vás, či halloweenske dekorácie pojmete ako vkusné jesenné dekorácie, či skôr zábavu pre celú rodinu.

Slovenská zima a Vianoce

Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na zimné dekorácie. Slovenská zima, ako ju poznáme z Ladových obrázku, tak malebne bielu väčšinou nebýva. A tak je pekné si k zimnej atmosfére a pohode dopomôcť krásnymi zimnými dekoráciami. Aj zima sa nám samozrejme prepája s ďalším sviatkom - ten u nás súvisí predovšetkým s kresťanskými Vianocami. Začína štyrmi adventnými týždny, pokračuje Vianocami a končí sviatkom Troch kráľov. Vianočné dekorácie sú u nás najužívanejšími. Objavujú sa snáď v každej domácnosti. Zdobíme si nielen interiér, ale najnovšie aj fasády, či si ich aranžujeme ako záhradné dekorácie. Takmer všetci zdobíme stromček, vianočné dekorácie na stôl dávame už s prvou adventnou nedeľou.

Svadobné dekorácie

Stále častejšie však aj ďalšie životné udalosti spájame so stylingom súvisiacich akcií. Svadobné dekorácie sa stali nepostrádateľnými a už rozlúčka so slobodou sa bez nich nezaobíde. Svadba je dnes udalosť nastylována do vybraných farieb. Do toho k nej patrí tradičné svadobné dekorácie.

Záhradné dekorácie

Nakoniec nesmieme zabudnú na záhradné dekorácie. Kto má záhradu pri rodinnom dome, na chalupe, či trebárs len na balkóne, ten málokedy odolá krásne zdobeným podperám k rastlinám, oblúkom na popínavky, zdobeným kvetináčom a kvetináčom, záhradným solárnym světýlkům, soškám a ďalšie záhradné keramike. Záhradu oživujú, nechávajú ju krásnu aj v zimných mesiacoch a robia ju atraktívnejšou pre deti.

Skryť popis